TRZECIE SPOTKANIE SIECI KREATYWNYCH W 10 SŁOWACH

Czas czytania: 4min.

Za nami trzecie Spotkanie Sieci Kreatywnych – cykliczne wydarzenie organizowane przez Generator Pomysłów. Naszymi celami były tradycyjnie: dostarczenie dawki inspiracji, zapoznanie z nowymi narzędziami i metodami oraz networking w nieszablonowej atmosferze!
Poprzednio koncentrowaliśmy się na psychologii twórczości i procesie kreatywnym (spotkanie nr 1) oraz na otwieraniu umysłu na nowe możliwości za pomocą ćwiczeń teatru improwizacji (spotkanie nr 2 w Teatrze Syrena).

Celami Spotkania Sieci Kreatywnych były tradycyjnie: dawka inspiracji, zapoznanie z nowymi narzędziami oraz networking w nieszablonowej atmosferze!

A jak było tym razem?

Przestrzennie i Pomysłowo – to Spotkanie Sieci Kreatywnych jako pierwsze w historii odbyło się w naszej sali – Przestrzeni Pomysłów. Aby dodać wszystkim zebranym energii w jesienny dzień, użyliśmy kominków do aromaterapii z olejkiem cytrusowym pobudzającym myślenie. Dużym wzięciem cieszyły się też krzesła brazylijskie w których uczestnicy relaksowali się podczas przerw.

Deszczowo… Pogoda zdecydowanie sprzyjała spędzaniu czasu pod dachem w bliskiej odległości kubka gorącej herbaty, dlatego planowaną grę na trasie linowej postanowiliśmy odłożyć do wiosennego Spotkania Sieci Kreatywnych. Doszły nas głosy, że najbardziej zahartowana część uczestników była gotowa na wzięcie udziału w grze pomimo strug deszczu – gratulujemy mężnej postawy i kto wie..? Pomysł surwiwalowej gry linowej w śnieżny dzień wydaje się inspirujący 😉

Modelowo, bo w kontekście pracy zespołowej rozmawialiśmy o modelu interakcji między współpracownikami. Co w dłuższej perspektywie czasu dzieje się z zespołem, którego członkowie rywalizują ze sobą, a co z zespołem współpracującym? Jakie wyniki jest w stanie osiągnąć?

Strategicznie. Podczas testowania symulacji biznesowej Koło Innowacji uczestnicy wcielili się w rolę zarządów zakładów produkcyjnych i pilnie doglądali pracy wszystkich działów. Rynek nie zawsze sprzyjał inwestycjom… ale z przyjemnością donosimy, że potencjał biznesowy zarządzanych przedsiębiorstw prezentował się bardzo obiecująco!

Rozwojowo. Uczestnicy biorący udział w grach teambuildingowych stosowali różne strategie zarządzania zadaniami i obiegiem informacji i testowali w ten sposób ich efektywność. Niektóre fragmenty przeszkolenia szpiegowskiego okazały się zaskakująco uniwersalne… 🙂

Bezcukrowo! Zdrowo i… smakowicie. Przerwa kawowa zawierała smakołyki domowej roboty autorstwa naszej koleżanki Moniki. Podczas spotkania nasi Goście podjęli wyzwanie odgadnięcia, który ze słodyczy przyprawiony został cukrem (pozostałe zawierały jego zdrowsze zamienniki: tagatozę, ksylitol i inne tajemnicze ingrediencje…). Zielone ciasto z białą polewą zmyliło prawie wszystkich, gdyż mimo “ekologicznego” wyglądu to właśnie ono było słodzone w klasyczny sposób 🙂

Artystycznie… Podczas modułu gier i aktywności teambuildingowych nasi Goście ambitnie i z rozmachem podeszli do zadania namalowania nawzajem swoich portretów. Wzorem najlepszych malarzy portrecistów stworzyli dzieła, które oddawały nie tylko urodę modeli, ale również mówiły sporo o ich osobowości… Z planu wzbogacenia Przestrzeni Pomysłów o wystawę dzieł sztuki zrezygnowaliśmy wyłącznie ze względu na prawa autorskie 😉

Naukowo, ponieważ za pomocą autorskiego kwestionariusza Stylu Keatywnego Myślenia sprawdzaliśmy, jakie są style twórczości, dlaczego warto mieć w zespole generatora, konceptualizatora, optymalizatora i wdrożeniowca… a także na co uważać, kiedy tak kontrastowo zróżnicowana ekipa zabiera się za wspólny projekt. Podczas takiej współpracy mogą polecieć iskry… ale efekty są tego warte. Więcej o tym narzędziu już niedługo na naszej stronie.

Networkingowo. Przybyli do nas przedstawiciele różnych branż, z różnych miast w Polsce (poza Warszawą reprezentowane były też Łódź, Toruń, Wrocław…) których połączyło zainteresowanie nowinkami ze świata rozwoju kompetencji twórczych i zespołowych.

Zabawnie! Nie obyło się oczywiście bez nagród końcowych. A że jednym z możliwych do zdobycia trofeów był Stefan#, dobra zabawa była gwarantowana. O popularności naszego firmowego pupila niech świadczy fakt, że Stefany na stoliku z nagrodami skończyły się w oszałamiającym tempie i musieliśmy sięgnąć po nowe zapasy…

Na wiosnę zapraszamy Was na kolejne Spotkanie!

Autor: Zuzia Petrusiewicz