II SPOTKANIE SIECI KREATYWNYCH, 12 MAJA 2016 R.

Czas czytania: 2min.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na drugie spotkanie Sieci Kreatywnych, organizowane dla Dyrektorów Personalnych, Dyrektorów Innowacji, HR Business Partnerów i Menedżerów Zespołów zainteresowanych tematyką tworzenia klimatu dla kreatywności w środowisku biznesowym oraz kwestią efektywnej pracy zespołowej.

W trakcie najbliższego spotkania głównym punktem wydarzenia będzie wystąpienie aktorów/trenerów teatru improwizacji KLANCYK. Współpraca aktorów improwizacji i trenerów kreatywności jest naszym odkryciem tego roku. Dzięki połączeniu improwizacji z doświadczeniem pracy trenerów biznesowych stworzyliśmy połączenie dające zupełnie nową jakość w obszarze budowania postawy prokreatywnej i efektywnej pracy zespołowej. W trakcie improwizacji uczestnicy mogą bezpośrednio doświadczyć zachowań wpierających lub ograniczających pracę zespołową w zakresie zaufania, konfliktów, zaangażowania, brania odpowiedzialności i celów zespołowych.

Agenda spotkania

  • Oficjalne powitanie oraz rozpoczęcie spotkania – zapoznanie się uczestników.
  • Warsztat ćwiczeń i narzędzi improwizacji – prowadzony przez teatr improwizowany KLANCYK.
  • Podsumowanie i wnioski z warsztatu, prowadzone przez trenera biznesu – Tomasza Chyrchela: wpływ umiejętności improwizacji w kontekście kreatywności i budowania klimatu dla innowacyjności oraz improwizacja w kontekście efektywnej pracy zespołowej.
  • Dyskusja wśród uczestników: improwizacja w służbie menedżera zespołu – wypracowanie rekomendacji podsumowujących warsztat.
  • Podsumowanie spotkania oraz zakończenie.

Jako uczestnik / uczestniczka tego spotkania dowiesz się między innymi:

  • W jaki sposób wykorzystać narzędzia teatru improwizacji do budowania otwartej komunikacji w zespole oraz jak może wpływać na wzrost efektywności pracy kreatywnej.
  • Jak sprawić, żeby praca twórcza stała się lekkim i przyjemnym doświadczeniem, które „zdarza się” każdego dnia.
  • W jaki sposób budować w zespole postawę pro-kreatywną, dzięki której będzie pojawiało się więcej, różnorodnych i oryginalnych pomysłów.
  • Jak wykorzystać improwizację w budowaniu zaangażowania pracowników w realizację celów zespołowych.

Informacje organizacyjne:
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i możliwy tylko na specjalne zaproszenie.
Miejsce: Teatr Syrena, ul. Litewska 3
Termin: 12 maja 2016r.
Godziny: 15:00 – 18:30

Kontakt w sprawie spotkania:
Monika Bursztyńska
Tel: 536 755 075
Mail: monika@generatorpomyslow.pl

Klancyk o improwizacji:
Zajmujemy się improwizacją teatralną. W naszym wydaniu oznacza to, że tworzymy spektakle, w których za scenariusz służy nam porozumienie i zgoda na wszystko czego nie planowaliśmy, a co wydarza się między nami na scenie. Wszystko co zaskakujące i nieoczekiwane; wszystko co emocjonalne i angażujące; wszystko, co buduje opowieść, postać i relację. Wszystko, co jest energią i więzią. Wszystko, co jest prawdą. Wszystko, co jest głupim żartem. Wszystko, co jest piosenką i tańcem. Wszystko, co jest słowem, a jest scenografią i wszystko, co jest gestem, a jest kostiumem. Każdy spektakl jest niepowtarzalny. Każdy tworzy się gdzieś pomiędzy ośmioma facetami i parą krzeseł.