Czym jest trasa linowa (trasa LRC)?
To linowa konstrukcja, którą trenerzy rozwieszają nisko między drzewami, na wysokości ok. 40 cm nad ziemią. Samodzielnie przejście trasy LRC nie jest możliwe – konieczna jest pomoc innych uczestników, dlatego ta metoda świetnie sprawdza się do pracy z zespołami. Gry na trasach LRC stanowią intensywne i emocjonujące doświadczenie, dają okazję do współpracy i wspólnego pokonywania przeszkód.
Zobacz, jak wygląda gra linowa:
Jak wykorzystujemy trasy linowe na szkoleniach?
- Wyzwaniem jest już samo przejście trasy – poszczególne odcinki różnią się budową i sposobem poruszania się po nich. Uczestnicy muszą wymyślić, w jaki sposób należy je przejść? Kilkukrotnie w ciągu gry zespół dyskutuje i wybiera najlepszy swoim zdaniem pomysł.
- W zależności od tematu szkolenia uczestnicy biorą udział w grach z elementami negocjacji, optymalizacji strategii lub określonym rodzajem komunikacji.
- Czasami uczestnicy przechodzą trasę po raz drugi, po wyciągnięciu wniosków i zaplanowaniu strategii lepszej niż za pierwszym razem.
- Gra LRC to okazja, by sprawdzić teorię w działaniu i określić słabe i mocne strony zespołu w trakcie prawdziwego zadania
Czytaj więcej we wpisie na BLOGU.
Co daje trening na linach jako element warsztatu?
- To okazja, by przetestować różne strategie zespołowe i komunikacyjne. Efekty decyzji widać natychmiast!
- Trasa linowa symuluje codzienne wyzywania: presję czasu, potrzebę podziału zadań i optymalnego wykorzystanie zasobów
- W niecodziennej sytuacji łatwiej zobaczyć kolegów z nowej perspektywy i poznać w ten sposób prawdziwy potencjał zespołu
- Wspólne pokonanie przeszkód scala zespół i dodaje mu energii
Gdzie wykorzystujemy linowe trasy teambuildingowe?
- Na szkoleniach z efektywnej pracy zespołowej – doświadczenie wspólnego pokonania trasy linowej pokazuje, że zgrany zespół jest w stanie osiągnąć więcej niż niezależne od siebie jednostki.
- Na szkoleniach z komunikacji – zespołowa gra na linach pozwala doświadczyć tego, jak efektywna komunikacja przyspiesza i ułatwia wykonanie zadania… a jak jej brak może sabotować ostateczny wynik
- Na szkoleniach z odkrywania potencjału zespołu – rozbudowania gra pozwala na diagnozę talentów poszczególnych uczestników, ujawnia preferencje i zdolności
Informacje organizacyjne:
MOBILNOŚĆ:
Trasę linową rozwieszają trenerzy na czas trwania warsztatów. Kształt konstrukcji jest za każdym razem inny, bo dostosowujemy go do scenariusza gry i potrzeb konkretnej grupy.
POTRZEBNY TEREN:
Potrzebny jest teren, na którym rośnie kilka zdrowych drzew. Na parku można przebywać również w czasie deszczu, ale zawsze przygotowujemy alternatywny program na wypadek niepogody.
ZDROWIE UCZESTNIKÓW:
Do wzięcia udziału w grze linowej jest potrzebny dobry stan zdrowia, ale nie musi to być kondycja sportowca. Dużo ważniejsza jest umiejętność kooperacji – im lepsza strategia zespołu, tym łatwiejsze staje się przejście trasy.
TRENERZY LINOWI:
Nasi trenerzy linowi są certyfikowani przez ERCA (European Ropes Course Association). W połączeniu z ich doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów umiejętności miękkich, pozwala to uczestnikom na świetną zabawę w bezpiecznych warunkach i wyciągnięcie maksimum treści.
LICZBA UCZESTNIKÓW, CZAS GRY:
Czas trwania: 1,5 – 3 godziny
Liczba uczestników: jednorazowo na trasie linowej może przebywać około 14 osób