Produktywność osobista

i efektywna praca zdalna w zespole

Poznaj sprawdzone narzędzia i metody radzenia sobie z nową rzeczywistością regularnej pracy zdalnej. Dowiedz się, jak budować dobre praktyki, pożyteczne rytuały i nawyki wspierające osobistą produktywność.

Dotychczas “home office” był domeną zespołów IT, start-up-ów i organizacji, które chciały przypodobać się młodym pokoleniom. Niestety obecna sytuacja zmusiła nas wszystkich do zmiany trybu i sposobu pracy, dla większości z nas zupełnie nowego. Przedstawiamy Ci szkolenie na temat efektywnej pracy zdalnej, które uwzględnia zarówno narzędzia i metody radzenia sobie z nową rzeczywistością, jak również podejścia wspomagającą budowanie dobrych praktyk, pożytecznych rytuałów i nawyków wspierających osobistą produktywność.

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE?

Szkolenie realizowane jest w formie asynchronicznej - uczestnicy przechodzą przez kolejne moduły samodzielnie wykonując ćwiczenia w wybranym przez siebie momencie

Szkolenie składa się z kolejnych modułów merytorycznych, w których każdy to film z prezentacją (pigułka wiedzy) oraz ćwiczenia praktyczne

Uczestnicy otrzymują zadania do realizacji w formie asynchronicznej (samodzielne korzystanie z platformy kursów on-line)

Dwa razy w tygodniu trener jest dostępy dla uczestników, by odpowiedzieć na pytania, rozwiać wątpliwości lub pomóc dopasować uczestnikom wybrane narzędzia i metody

CO DZIEJE SIĘ PODCZAS SZKOLENIA - PROGRAM:

Szkolenie jest przygotowane na naszej platformie, która nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Przygotowany jest w formule asynchronicznej - uczestnicy korzystając z udostępnionych na platformie e-learningowej materiałów, realizują konkretne ćwiczenia i zadania pomagające w zastosowaniu w praktyce poznanych metod, narzędzi i materiałów.

  1. Produktywność osobista a praca w zespole >

    Wpływ obecnej sytuacji na efektywność pracy zespołu

  2. Motywacja do działania w pracy zdalnej >

    Analiza źródeł motywacji wewnętrznej - kwestionariusz

    Omówienie wyników kwestionariusza - moje motywatory

    Motywacja w kontekście pracy zdalnej

  3. Ustalenie priorytetów >

    Waga priorytetów w kontekście pracy zdalnej

    Priorytety vs. motywacja osobista

    Metody i narzędzia wspierające ustalanie priorytetów

  4. Definiowanie celów >

    Metody i narzędzia definiowania celów

    Cele vs. priorytety - wykorzystanie obu w kontekście planowania i organizacji pracy

    Podstawowe założenia metody GTD (Getting Things Done)

  5. Organizacja pracy >

    Planowanie dnia pracy

    Plany vs. rzeczywistość —> co gdy mój „bąbelek“ stwierdzi, że jednak mój nie jest dobry?

    Radzenie sobie z rozpraszaczami

  6. Zarządzanie swoimi zadaniami >

    Metoda i narzędzia wspierające proces zarządzania zadaniami

    Przeglądy dzienne i tygodniowe w kontekście zarządzania zdaniami • Jak planować dzień, by dobrze wykorzystać swoją energię i motywację?

    Narzędzie wspierające proces zarządzania zadaniami

  7. Efektywna praca zdalna >

    Umowy społeczne z szefem i zespołem - jak się odnaleźć w obecnej rzeczywistości?

    Atmosfera w zespole vs. moja produktywność - jak organizować pracę zespołową, by sprzyjała osobistej produktywności?

    Sprawne spotkania on-line - organizacja, przeprowadzenie, podsumowanie

    Narzędzia wspierające efektywną pracę zdalną (w tym aktywność na spotkaniach)

  8. Motywacja w ujęciu długoterminowym >

    Rytuały i nawyki w kontekście pracy zdalnej i motywacji

    Przygotowanie środowiska pracy, które utrzymuje moją motywację

    Alternatywy dla motywacyjnego wsparcia środowiska/zespołu: wodopój, small-taki, wspólne lunche

EFEKTY SZKOLENIA:

  • Wypracujesz konkretne rozwiązania dla swojego sposobu działania i pracy
  • Dowiesz się od czego zależy Twoja osobista produktywność oraz dlaczego zależy w dużej części od Twojego zespołu
  • Poznasz metody i narzędzia wspierające zadania związane z organizacją pracy, realizacją zadań i motywowaniem w kontekście pracy zdalnej zespołu
  • Poznasz praktyczne narzędzia, które będą wsparciem w codziennej pracy w realiach funkcjonowania online
  • Wypracujesz kluczowe rytuały i nawyki do wdrożenia, których zastosowanie będzie wspierało Twoją osobistą efektywność

CO WYRÓŻNIA TO SZKOLENIE?

  • Pigułki wiedzy w formie webinarów (ok. 15 minut każda), po których następuje dużo ćwiczeń praktycznych do wykorzystania od ręki w kontekście własnej pracy
  • Do realizacji w formie asynchronicznej - każdy moduł realizujesz w swoim tempie i terminie przez siebie wybranym (ale jednocześnie masz wsparcie trenera!)
  • Tempo grupy, które motywuje do działania - kurs realizujesz razem z innymi uczestnikami, którzy motywują Cię do sprawnej realizacji ćwiczeń
  • Od podstaw zaprojektowany do nauki w formie on-line (wykorzystujący narzędzia wspierające pracę zdalną)
  • Dostęp do aktualizacji (wzbogaconych, kolejnych edycji) przez rok od zakupu

Zarejestruj się w formularzu poniżej, by dostać szczegółowe informacje organizacyjne oraz dane do płatności.

Rejestracja nie zobowiązuje do płatności.

Chcę otrzymać fakturę VATNie chcę otrzymać faktury VAT

Poczytaj na naszym blogu o tymczasowych realizacjach:

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania lub sugestie?
Napisz do nas

Opisz swoje oczekiwania, zarekomendujemy odpowiedniego trenera do Twojego projektu