Realizacje
Poznaj historie tych, którzy już rozbudzili kreatywność w swoich organizacjach.
Daj się zainspirować i odkryj z nami potencjał drzemiący w nieszablonowym myśleniu.
Studium przypadku: program zarządzania talentami w duchu employee experience
Czego dotyczył projekt: Program talentowy w FBSerwis był koncepcją przygotowania i dostarczenia wybranym pracownikom (talentom) kluczowych kompetencji przyszłości z myślą o sprawnym rozwoju działalności przedsiębiorstwa. Szukaliśmy pomysłu na projekt, który będzie miał głębokie uzasadnienie biznesowe jednocześnie dając uczestnikom unikatowe doświadczenia w procesie rozwoju kompetencji. Wykorzystane podejście: Rdzeń projektu został oparty o podejście skoncentrowane na użytkowniku (human-centered design) z wykorzystaniem metod design thinking, service design oraz lean start-up. W ramach spotkania kick-off dla grupy uczestników zdecydowaliśmy się na wykorzystanie teatru improwizacji. W trakcie trwania całego projektu mocno kierowaliśmy się filozofią user centered design.
Masters: projektowanie rozwiązań z wykorzystaniem design thinking
Czego dotyczył projekt? Grupa Neuca dba o stały rozwój pracowników w ramach programu Akademia Rozwoju Neuca tzw. MASTERS. Jedną ze ścieżek programu było „Projektowanie rozwiązań z wykorzystaniem design thinking”. Głównym celem projektu było zapoznanie uczestników, wyposażenie ich w narzędzia i przeprowadzenie przez proces design thinking.
Innovation Challenge Lab w Pearson – program dla talentów, czyli rozwój kompetencji przyszłości z wykorzystaniem procesu design thinking
Czego dotyczył projekt: Innovation Challenge Lab to roczny projekt rozwoju kompetencji przyszłości dla talentów: kreatywności i innowacyjności. Wykorzystane podejście: Rdzeń projektu został oparty o podejście skoncentrowane na użytkowniku (human-centered design) z wykorzystaniem metod design thinking, service designoraz lean start-up.
Maraton projektowania innowacji (warsztaty innowacji otwartej) – hackaton w branży spożywczej dla EIT Food
Czego dotyczył projekt: Challenge Lab, czyli wydarzenie organizowane przez EIT Food (Europejski Instytut Technologii) to 2,5-dniowe warsztaty innowacji otwartej, których celem jest zebranie zespołów interdyscyplinarnych, w celu opracowania rozwiązań dla kluczowych wyzwań stojących przed branżą spożywczą w perspektywie kolejnych kilku lat. W 2020 roku zorganizowaliśmy drugą edycję wydarzenia na zlecenie EIT Food. Strona projektu: www.jedzenieprzyszłości.pl Wykorzystane podejście: Rdzeń projektu został oparty o podejście skoncentrowane na użytkowniku (human-centered design) z wykorzystaniem metod design thinking, service design oraz lean start-up. Mocno kierowaliśmy się filozofią user centered design, zarówno podczas samego warsztatu (projektując dla konsumentów) jak i w kontekście realizacji całego Challenge Lab (projektując doświadczenie dla uczestników warsztatów).
Jeszcze więcej konkretnej wiedzy za darmo – wpadnij na nasz webinar!
Wybierz tematy naszych spotkań, które są dla Ciebie interesujące i zapisz się na wybrane wydarzenia.
Pssst… możesz zaprosić też swoich znajomych!
Dołącz do newslettera Sieci Kreatywnych
SGP to społeczność ponad 2500+ osób, które zdecydowały się zadbać o rozwój swojej kreatywności!