Zyskaj więcej czasu w Nowym Roku!

Strona główna >> Zarządzanie czasem >> Zyskaj więcej czasu w Nowym Roku!

Kategorie

Kreatywność

Komunikacja w biznesie

Design Thinking

Budowanie zespołu


BĄDŹ NA BIEŻĄCO:Tagi

Kiedy mówisz „nie mam wystarczająco dużo czasu“ to tak naprawdę stwierdzasz, że nie masz czasu na aktywności, które chciałbyś lub potrzebujesz wykonać. Wszyscy mamy do dyspozycji 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu. W 2019 roku możesz jednak sprawić, abyś miał poczucie posiadania większej ilości czasu. Jak? Poprzez dokonywanie innych wyborów odnośnie tego jak zagospodarujesz swój czas. Poniżej przedstawiamy 4 strategie, które mogą Ci w tym pomóc! Wszystkie zostały przygotowane przez Elizabeth Grace Saunders, autorkę książki Divine Time Management oraz How to Invest Your Time Like Money.
 
 

Zrezygnuj z czegoś

 
Początek nowego roku to dobry moment na to, żeby przemyśleć dlaczego robisz to, co robisz i zrezygnować z aktywności, które już nie sprawiają Ci radości. Zastanów się na co poświęcasz swój czas i które z tych czynności nie przynoszą Ci już pozytywnych doświadczeń. Bycie koordynatorem projektu pochłania mnóstwo Twojego czasu a jednocześnie nie przynosi Ci satysfakcji? A może spędzasz zbyt dużo czasu przeglądając Facebooka? Lub grając w Candy Crush? Wiele z tych czynności zabiera Ci dwie godziny, o ile nie więcej. Wyrzucając je ze swojego życia automatycznie tworzysz przestrzeń dla nowych aktywności.
 
 

Ogranicz coś

 
Czasami nie możesz lub nie chcesz całkowicie wyeliminować niektórych czynności ze swojego życia. Możesz jednak postawić granice między nimi a tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne. Przykładowo, możesz ograniczyć czas spędzany na email’u poprzez sprawdzaniu go trzy razy dziennie w określonych porach, zamiast posiadania go ciągle otwartego. Możesz też ustalić konkretny limit czasowy na aplikacje w Twoim telefonie lub Netfliksa. Pamiętaj aby trzymać się ustalonych limitów. Ograniczanie takich aktywności nawet o 30 minut dziennie daje Ci 3,5 godziny więcej tygodniowo i 14 godzin więcej miesięcznie. Godziny te możesz przeznaczyć na ćwiczenie, czytanie książek, spanie lub inne aktywności, na które dotychczas brakowało Ci czasu.  
 
 

Deleguj zadania

 
Kolejnym zadaniem na uzyskanie większej ilości czasu w nowym roku, jest delegowanie komuś innemu zadań, których nie musisz zrobić osobiście. Odnosi się to zarówno do obowiązków w pracy jak i w domu. Podczas planowania swojego dnia zastanów się, czy jest coś w pracy, co koniecznie musi być wykonane przez Ciebie, a co mógłby zrobić ktoś inny. Pomyśl, jakie obowiązki wykonujesz w domu. Jeśli jest ich dużo możesz poprosić innych domowników o pomoc lub zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Pomoże ci to zaoszczędzić od czterech do pięciu godzin tygodniowo.
 

Dodaj coś

 
Jeśli chcesz wreszcie zacząć robić rzeczy, na które „nigdy nie masz czasu“, zacznij stawiać tę aktywność na pierwszym miejscu. Zapisz się na zajęcia jogi, zarezerwuj wycieczkę, spotkaj się ze znajomymi. Kiedy stawiasz to, co naprawdę chcesz robić na pierwszym miejscu, zawsze znajdziesz też sposób, aby wykonać wszelkie inne konieczne zadania. Zrezygnujesz jedynie z tych, które nie są ani Twoim obowiązkiem, ani nie sprawiają Ci przyjemności.

 
 
Źródło: https://www.fastcompany.com/90280742/how-to-redesign-your-days-to-give-you-back-a-few-extra-hours-every-week

Komentarze

komentarze

Podobało Ci się?

Podziel się wpisem ze znajomymi!

Komentarze