Strona główna >> Narzędzia i metody >> Autorskie narzędzia

Czym są autorskie narzędzia?

Najwięcej inspiracji dostarczają nam zespoły, które poznajemy prowadząc szkolenia. Często wracamy do nich z pomysłami na nowe narzędzia szkoleniowe: karty pracy i przepisy pomagające przejść krok po kroku przez proces. Dzięki nim nasi uczestnicy mogą w łatwy sposób skorzystać z wiedzy psychologicznej, bez konieczności wertowania literatury fachowej. Pomagają też we wdrożeniu zdobytej na naszych szkoleniach wiedzy.

Jak wygląda wykorzystanie autorskich narzędzi na szkoleniu?

  • Mapa procesu kreatywnego to model, który w prosty i intuicyjny sposób prowadzi przez cały proces twórczy: od zaczerpnięcia inspiracji przez generowanie pomysłów, po wdrożenie rozwiązania. Stworzyliśmy go w oparciu o kilkadziesiąt badań z obszaru psychologii twórczości.
  • Na poszczególnych etapach procesu kreatywnego przydatne są narzędzia takie jak zasady pracy kreatywnej, karty selekcji i rozwoju pomysłów. Nadają strukturę procesowi twórczemu i pozwalają zbliżyć się do ostatecznego rozwiązania. Bo najlepszy pomysł to wdrożony pomysł.
  • Stworzone przez nas narzędzia są pomyślane jako pomoc w wykorzystaniu zdobytej wiedzy po szkoleniu, w codziennej pracy. Sięgnięcie po odpowiednią kartę czy mapę procesu pozwala łatwo przypomnieć sobie to, czego potrzebujemy.

Co daje wykorzystanie naszych autorskich narzędzi?

  • Wsparcie w sprawnym wdrożeniu metod pracy poznanych na warsztatach. Nasze autorskie narzędzia przeprowadzą Cię przez proces krok po kroku i pomogą w osiągnięciu maksymalnej efektywności.
  • Inspirację do rozwiązywania pojawiających się problemów. Prowadzisz sesję kreatywną i grupa nie chce z Tobą współpracować? Pojawia się konflikt w Twoim zespole? Sięgnij do materiałów szkoleniowych i sprawdź, co możesz zrobić w tej sytuacji.
  • Pomysł na to… jak zacząć? Jak zaangażować innych w zmianę dotychczasowego sposobu działania i myślenia? Nasze narzędzia pomogą Ci stworzyć porywającą wizję, a następnie zweryfikować jej możliwości wpływu na innych i zaplanować konkretne działania do realizacji.

Gdzie wykorzystujemy autorskie narzędzia?

  • Na szkoleniach z kreatywności i Design Thinking – szkolenia są skonstruowane zgodnie z logiką procesu twórczego, co pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć proces i łatwiej przyswoić wiedzę.
  • Na poszczególnych etapach pracy nad pomysłem. Dla każdego etapu proponujemy odpowiednie narzędzia, które pomagają w jego efektywnym przejściu i uniknięciu pułapki popadnięcia w schematy.
  • Na szkoleniach efektywnej komunikacji i pracy zespołowej – wykorzystywanie autorskich gier i ćwiczeń sprawia, że nie powtarzamy zadań, które uczestnicy mogą już znać.

Do pobrania: